Jei nesi turtuolis, patikimiausias teisėtas būdas greičiau praturtėti yra nuosavas verslas. III dalis

07/05/2020

NUOSAVO VERSLO RIZIKA

Nuosavas verslas - tai mechanizmas, kuris tau neša pasyviąsias pajamas panaudojant kitų žmonių laiką ir/arba pinigus. Mechanizmas veiks gerai tik tuo atveju, kada tavo verslas teiks naudą kitiems žmonėms: kada klientams bus naudinga pirkti tavo prekes ir paslaugas, o tavo partneriams ir darbuotojams apsimokės su tavimi dirbti.


Deja, sukurti tokį mechanizmą nėra labai paprasta dėl kelių priežasčių:

  1. Dažniausiai nuosavo verslo kūrimas reikalauja ne tik specifinių žinių, unikalios produkcijos ar paslaugos, kurią pardavinėtumei, bet ir pradinio kapitalo.
  2. Kad gautumei pradinį kapitalą, turėsi skolintis iš banko ir mokėti palūkanas. Anksčiau ar vėliau pinigus reikės grąžinti. Jeigu verslas nepasiseks, rizikuoji įklimpti į skolas.
  3. Verslo mechanizmui sukurti turėsi samdyti darbuotojus, mokėdamas jiems atlyginimą ir suteikdamas visas kitas socialines garantijas. Tačiau nuo tos akimirkos, kai pasikliausi kitų žmonių, o ne savo darbu, niekuomet nebūsi tikras, ar valandos, už kurias moki pinigus kitiems žmonėms, bus išnaudotos efektyviai. Darbdavių ir darbuotojų tikslai ir požiūriai neretai išsiskiria (jau vien derantis dėl atlyginimo dydžio), o kad užtikrintumei tinkamą samdinių darbą, turėsi gaišti laiką nuolat juos prižiūrėdamas. Ši dilema dažną smulkųjį verslą paverčia ne tiek patikimu pasyvių pajamų šaltiniu, kiek aktyviu ar netgi itin rizikingu darbu.

Įvertinę šias aplinkybes, dauguma žmonių nuleidžia galvas ir pasirenka samdomų darbuotojų likimą. O mes, kad žengtume žingsnį tolyn, turime padaryti tinkamas išvadas.

AKSIOMA NR.3: Nuosavas verslas nerizikingas tik tuomet, kai jo sukūrimui nereikia skolintis ir kai jo mechanizme dalyvaujančius žmones vienija bendri ilgalaikiai tikslai.

Versk kitą puslapį "TINKLINIS MARKETINGAS, kaip pradėti verslą ir užsidirbti pinigų. IV dalis"